fbpx

Diş Hekimi Muhammet Aktürk - Sağlık Turizmi - Trabzon - Türkiye

Sağlık turizmi, sağlığın korunması, geliştirilmesi veya hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla kişilerin ikamet yerlerinden başka bir ülkeye seyahat ederek sağlık ve turizm olanaklarından yararlanmasıdır. Bu amaçla seyahat eden kişiye sağlık turisti denilmektedir.[1] Geçmişte bu terim genellikle az gelişmiş ülkelerden, gelişmiş ülkelerdeki sağlık merkezlerine ziyaretler olarak gerçekleşirken, günümüzde uluslararası hasta dolaşımı yön değiştirmeye başlamıştır. Gelişmiş ülkelerden de uygun fiyatlar ve alternatif tedavi olanakları sebepleri ile diğer ülkelere sağlık turistleri gitmektedir.


İnsanlar günümüzde sağlık sorunlarını çözerken, yalnızca kendi ülkelerindeki hekimleri ya da fiyatları değil; en iyi çözüm ve en iyi fiyat seçeneklerini değerlendirerek hareket ediyor. Bundan yola çıkarak; tedavi ve tatil amaçlı, şehirlerarası ya da ülkelerarası yapılan seyahatlere" Sağlık Turizmi" deniliyor. Bireylerin doğal kaynaklardan, medikal hizmetlerden, turistik tesislerden; sağlık ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayarak; sıhhatini korumak, şifa bulmak ve tedavi olmak amacıyla aldıkları hizmetlerin tamamı sağlık turizmi çatısı altında bulunuyor. Sağlık turizmi aynı zamanda hastaların ve hasta ailelerinin rahatlığını sağlamak için tıbbi seçenekler sunmayı hedefliyor. 

Sağlık Turizmi; Bir ülkeden diğer ülkeye herhangi bir sebeple (bekleme süresinin uzunluğu, tedavinin ekonomikliği veya daha kaliteli sağlık hizmeti v.b.) sadece tedavi için gidilmesidir. Hastane dışında gidiş dönüş ve konaklama esnasında karşılaştığı olaylar turizm kapsamında değerlendirilmelidir. Diş sorunu yaşayan hastalarımızın en rahat ortamda konaklaması, güvenilir ve profesyonel doktorlardan tedavi alması, tedavi süresi boyunca boş zamanlarını da değişik aktivitelerle değerlendirmesi sağlık turizminin alanına girmektedir. 

Son yıllarda ülkemizde Özel sağlık sektöründe çok ciddi atılımlar olup, Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde özel hastaneler artmaya başlamıştır. Kalitede yarışabileceğimiz gibi maliyetler açısından da rahatlıkla Avrupa ile yarışacak durumdayız. Bu nedenle tedavi için ülkemizi ve şehrimizi düşünen hastalarımız çok daha düşük rakamlara hem tedavilerini olacak hem de tedavi süresince boş zamanlarını en mükemmel şekilde değerlendirmiş olacaklardır. 

Avrupa da gelinen nokta pahalıya sağlık hizmeti almak zorunda kalan sigorta için, hem de kapsam dışı kalan hizmetlerde sigortalı için daha ucuz, ama kaliteden taviz vermeyen, bekleme süresi kısa olan sağlık hizmeti sunucularına ihtiyaç vardır. Neticede Avrupa yurtdışından ucuza sağlık hizmeti almaya aday haline gelmiştir. 

Karadeniz'in güzide şehri Trabzon'un da ülke çapında ve ülkeler nezdinde adını duyurması hizmet sektörünün de önünü açmış ve ilimizde son yıllarda dünya standartları ile yarışacak potansiyele sahip hastane ve dal merkezleri açılmıştır. Eskiden olduğu gibi hastalar artık İstanbul'a, Ankara'ya veya yurtdışına kalp ameliyatı, göz lazer tedavisi veya diş implant tedavisi için gitmeye gerek görmemektedir. Bunun nedeni hem maliyet hem de kalite yönüyle dünya standartları ile rekabet edebilecek hastanelerin açılması ve hizmet alt yapısının oluşturulmasıdır. 


Biz de Muhammet Aktürk diş kliniği olarak bu alt yapıyı oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Öncelikle Almanya, Hollanda, Danimarka, Belçika gibi gurbetçilerimizin yoğun olduğu ülkelerden gelen vatandaşlarımıza ve son yılarda şehrimizin arap turistlerin ilgisini çekmesi dolayısıylada bu ziyaretçilerimize yüksek standartlarda hizmet verme çabası içerisindeyiz.  Kurumumuzda iİmplant tedavisinden estetik protez uygulamalarına, çene cerrahisi operasyonlarından kanal tedavisi ve dolgularına kadar dişe dair tüm hizmetleri tecrübeli ekibimizle en uygun fiyatlara kaliteden taviz vermeden sunduğumuza inanıyoruz...

 

Sağlık Turizmi - Diş Hekimi Muhammet Aktürk - Trabzon - Türkiye

Anahtar Kelimeler :

sağlık turizmi      trabzon      karadeniz      diş hekimi trabzon      muhammet aktürk